מדיקליניק – בית אירופה , שד' שאול המלך 37 תל אביב  |  טל' : 072-2575163
 
 
 
 
 

 
 

רפואת שיניים אסתטית

 
 
ישנה נטייה בעולם המערבי המדגישה את הצורך בחיוך לבן ובריא. גם בארץ מתבססת ההבנה שהחיוך שלנו הוא חלק חשוב מכרטיס הביקור שאנו מציגים כלפי חוץ ולכן מי שהנושא חשוב לו, מבין שיש צורך בחיוך לבן ויפה. כדי לענות על צרכים אלה התפתח תחום שלם ברפואת שיניים המציע מגוון טיפולים אסתטיים הכוללים:
סתימות בצבע השן, ציפויי חרסינה, כתרים ללא מתכת (זרקונייה) הלבנת שיניים ועוד. בעזרת טכניקות אלה ניתן לשנות לחלוטין את החיוך של כל אדם ולאפשר לחייך חיוך מלא עם שיניים לבנות ויפות.


במרכז רפואי מדיקליניק מציעים מגוון טיפולי שיניים אסתטיים בשיטות שונות:
 
ציפויי חרסינה "למינייט" Platin Folia:

ציפויי חרסינה "למינייט"הם ציפויי חרסינה ייחודיים המיוצרים מחרסינה אסתטית וחזקה במיוחד המאפשרת יצירת ציפויים דקים וחזקים (עד 0.3 מ"מ) המאפשרים הדבקת ציפויים תוך פגיעה מינימלית בחומר השן ובתהליך מהיר והפיך.

ייתרונות בולטים:

- ניתן לשנות את המבנה האנטומי של השיניים למבנה נכון.
- ניתן לצמצם רווחים (לעיתים כחלופה לטיפול אורטודנטי.
- ברוב הפעמים אין צורך בהשחזת השן.
- הטיפול קצר יותר המסתיים לרוב לאחר 3 מפגשים.

- ניסיון בעולם רפואת השינים מעל ל 25 שנה.


הסרת אבנית
 
הסרת אבנית הינו טיפול תחזוקתי שיש לבצע אותו אחת לחצי שנה או לעיתים תקופות יותר אצל השיננית או רופא השיניים. במהלך הטיפול מסירים את הרובד החיידקי מהשן שמתאבן עם הזמן בנוכחות הרוק שבפה. לרוב ניתן לראות את האבנית בעין מאחורי השיניים החותכות הקידמיות התחתונות ובשיניים הטוחנות עליונות (במקומות אלו ישנה הפרשה מורגשת של הרוק מהבלוטות הרוק), אך חשוב לדעת שאבנית קיימת גם באזורים אחרים המסתתרים מהעין וניתן לאבחן אותה רק בעזרת הצילום רנטגן.
 
חשוב להסיר את האבנית באופן שיטתי מדי פעם, היות והנוכחות שלה גורמת להחמרת דלקות ומחלות בחניכיים. במהלך ביקור אצל השיננית במרכז הרפואי מדיקליניק, ניתן לקבל הדרכה לצחצוח ותחזוקה נכונה וכמו כן להתאים לכם את המברשת והשטיפה המתאימה רק לכם.
 
 
הלבנת השיניים
 
הלבנת השיניים הינו תהליך של הבהרת השן במספר גוונים לצבעים בהירים יותר מהצבע הקיים. תהליך זה הוא חיצוני בלבד והוא "מוריד" את השכבה החיצונית של הצביעה אשר נגרמת עם הזמן כתוצאה מעישון, שתיית קפה ותה מרובים. במקרים שבהם הצביעה נגרמה כתוצאה מפגם מולדתי או מטראומת השן לא יהיה ניתן להלבין שיניים בשיטה זו אלה בעזרת ציפויים ישירים או למינייט חרסינה. קיימות מספר שיטות להלבנת שיניים ברפואת השיניים שנותנות בסופו של דבר תוצאות זהות.

 
רפואת שיניים אסתטית

הלבנה ביתית
 
ההלבנה הביתית - היא השיטה הארוכה מבין כולן לקבלת שיניים לבנות. לצורך רכישת הערכה יש להגיע למרפאת השיניים מדיקליניק ואת התהליך עצמו ניתן לאחר מכן לבצע בבית או בעבודה. החומר הפעיל שמשמש להלבנה הינו Carbamide Peroxide באחוזים שונים והוא מגיע במזרקים מפלסטיק. על פי אחוז החומר הפעיל נקבע משך ההלבנה, שיכול לנוע בין שעה לשבע שעות ביום (בד"כ שמים את הסדים למשך הלילה). את החומר הפעיל שמים בתוך סדים שקופים שמכינים באופן אישי עבור המטופל והם מתאימים למבנה השיניים של המטופל במדוייק. את הסדים מלבישים על השיניים ומחכים עד שהחומר מסיים פעולתו (תלוי בריכוז החומר). לאחר מכן מומלץ לשטוף את השיניים ואת סדים במים הקרים ולחזור על פעולה למחרת. חשוב לציין שאת הסדים יש לשים על שיניים מוברשות ללא משחת שיניים ולאחר פרוצדורת ההלבנה לא לאכול או לשתות מאכלים עם צבעי מאכל חזקים שלא לבנים.

חשוב לציין גם שמומלץ באופן כללי באותם ימים לשמור על תזונה "לבנה" ז"א מאכלים ללא צבעי מאכל חזקים (יין אדום, מיץ עגבניות, עמבה וכ"ו). את הצבע ניתן לשמר ע"י הלבנה חוזרת כל חצי שנה באמצעות שימוש חוזר בסדים ובמזרקים עם החומר הפעיל שאותם ניתן לרכוש במרפאת השיניים בנפרד.
 
חשוב לציין שהלבנת השיניים רק מבהירה את הגוון של השן, בעצם ניתן להגיד שהצבע שאליו ניתן להגיע יהיה הקרוב לצבע של השן כשהיא בקעה לתוך חלל הפה. ע"מ להגיע לתוצאות לבנות יותר יש להתייעץ עם הרופא השיניים לטיפולים המתאימים לכם. חשוב גם לדעת שלפני שמחליטים לעשות הלבנת השיניים יש להתייעץ עם הרופא השיניים לגבי ההלבנה המתאימה וכמובן יש לבצע בדיקת מצב השיניים והחניכיים התקופתית ע"מ למזער את הסיכויים לתופעות הלוואי האפשריות. במידה וישנם דלקות ועששת בפה מומלץ לטפל בשיניים ולבצע סתימות לפני ההלבנה.

 
סתימות
 
סתימה זהו תהליך שחזור השן לאחר הסרת חומר השן הנגוע בעששת. כיום ניתן לראות שני סוגים עיקריים של שיחזורים:

שיחזור סתימה לבנה- עשויה מחומר שרף מרוכב (קומפוזיט) והינה אסתטית יותר מכיוון שהיא מותאמת לצבע השן. בנייתה דורשת טכניקה מיוחדת ושונה באופן מהותי משיטת בנייה של שחזורי אמלגם. 

שיחזור אמלגם - שחזור אמלגם הינו שיחזור מתכתי בעל שרידות גבוהה לאורך זמן אך אינו אסתטי ודורש הסרה נרחבת יותר של חומר שן. כמו כן ידוע היום שחומר זה משחרר מתכות כגון כספית ותחמוצות שונות לפה לאורך זמן מה שגורם לצביעת הסביבה שלו- השן או החניכיים.
 
החוזק של החומרים המרוכבים כיום (המשמשים לשחזורים הלבנים) מראה על שרידות לאורך זמן והאסתטיקה טובה יותר. חשוב לדעת שבבחירת חומר השחזור הנכון יש לבחון מספר פרמטרים ורופא השיניים שלנו יעזור לכם בבחירת חומר השחזור המתאים.
 

ציפויים ישירים
 
במקרים בהם ישנה צביעה פנימית של השן שלא ניתנת להלבנה בעזרת חומר מחמצן חיצוני, או במקרים שבהם יש רווחים גדולים בין השיניים ולא מעוניינים לעשות טיפול אורתודנטי לסגירת רווחים בין השיניים, או במקרים בהם צבע השן אינו אחיד כתוצאה משחזור מרוכב ששינה את הצבע, ניתן לבצע ציפוי ישיר. ציפויי ישיר עשוי מחומר מרוכב אשר נפרס על כל פני שטח החיצוניים של השן ומשחזר את המבנה הרצוי של השן. הצבע של אותו חומר מרוכב נקבע ע"י רופא והמטופל ע"מ לקבל תוצאות אסטטיות גבוהות על פי רצונו של הפציינט. בד"כ הציפויים נעשים באזור הקדמי של הלסתות ולרוב מומלץ לעשות ציפויים ישירים על מספר שיניים צמודות ע"מ לקבל מראה של קשת השיניים בצבע אחיד. את הציפויים מבצע רופא השיניים המתמחה באסתטיקת השיניים, ולכן חשוב מאוד לבחור את הרופא המתאים לקבלת תוצאות המדויקות.
 
צריך לציין שחומר מרוכב סופג צבעי מאכל ומשנה את צבעו במהלך הזמן בחיים. היות והחומר הינו בשכבה אחידה לא יראו כתמים בגוונים שונים, למעשה כל הציפוי ישאר בצבע אחיד. לאלה שרוצים לשמור על צבע קבוע לאורך הזמן מומלץ לעשות למינייט חרסינה.
 

ציפוי למינייט חרסינה
 
למינייט חרסינה Porcelain laminate veneers- הינו ציפוי לשן שעשוי מחרסינה. ציפויים אלו הם בעלי רמת אסתטיקה גבוהה מאוד שנותנת את הלובן והזוהר של "החיוך ההוליוודי". ציפויים מסוג הנ"ל דורשים מיומנות רבה מרופא השיניים לצורך הכנת השן ולקיחת המידות המדויקות (וכמובן שיתוף פעולה של מעבדת שיניים מוסמכת עם טכנאים מיומנים). למעשה, למינייט חרסינה עשוי משיכבה דקה של החרסינה ובצבע ובצורה שנבחר ע"י הפציינט ורופא השיניים, עד היום היה ניתן לראות את החרסינה בעיקר על כתרים.
 
בדומה לציפויים הישירים הרופא מוריד בכל ביקור שיכבה דקה מאוד של השן בין 0.2 ל 0.5 מ"מ להכנת מיקומו של הציפוי, והיות שכך הדבר, את רוב הטיפולים ניתן לעשות ללא הרדמה מקומית. כמו כן, כמו במקרה של ציפוי ישיר גם כאן מומלץ לעשות מספר מסוים של שיניים צמודות יחד ע"מ לקבל קשת קדמית בצבע ובצורה אחידים- בין ארבע לשמונה שיניים. מספר זה הוא שגורם לחיוך להפוך להוליוודי, ככל שיותר שיניים מקבלות ציפויים כך הוא נהייה מדהים יותר וזוהר יותר. רצוי לציין שלעומת ציפויים ישירים, למינייט חרסינה מאפשרת לנו גם שינוי של צורה ומיקום של השן בקשת הקיימת בפה. לעומת ציפויי ישיר שנבנה כשיחזור על השן על ידי הרופא, את הלמינייט חרסינה המוכן מדביקים עם הדבק שהוא בצבע של השן ולכן ההשתקפות של הדבק דרך למינייט חרסינה נראית כמו השן הטבעית, ומכאן הרמה אסתטית הגבוהה. חשוב לציין שעם הזמן הברק והצבע של הלמינייט חרסינה לא מתבלים והוא ימשיך להיראות טבעי ויפה הרבה שנים קדימה.
 
כמו כן יש לציין שישנם מקרים בהם לא ניתן לבצע את הטיפול של למינייט חרסינה עקב הרס נרחב יותר של השן. במקרים אלו ניתן לבצע כתר זירקוניה על השיניים. כתרים מסוג זה בעלי רמת אסתטיקה גבוהה מאוד ומתאימה לאנשים שמעוניינים לשמור על החיוך לבן ומבריק לאורך זמן רב. 

במרכז רפואי מדיקליניק מתמחים בכל מגוון רחב של טכניקות ברפואה אסתטית וברפואת שיניים כללית.


 
- ברוב הפעמים אין צורך בהשחזת השן.
- ניסיון של 20 שנה.
- הטיפול קצר יותר מכיוון שאין צורך בכתרים זמניים.
- נעשה בארה"ב באיכות הגבוהה ביותר.

 
   
 
 

מדיקלניק - טיפולי שיניים מורכבים במקום אחד ביום אחד!    |    בית אירופה , שד' שאול המלך 37 תל אביב    |    טל' : 072-2575163    |     

 
השתלת שיניים במרכז |  השתלת שיניים בתל אביב |  שיקום הפה במרכז |  אורתודנטיה במרכז |  הלבנת שיניים במרכז |  הלבנת שיניים ברמת גן |  רופא שיניים במרכז |  אורתודנטיה ברמת גן |  שיקום הפה ברמת גן |  רופא שיניים ברמת גן |  מרפאת שיניים ברמת גן |  מרפאות שיניים ברמת גן |  שתלים דנטלים |  טיפולי שורש במרכז |  מרפאת שיניים |  

 
אתר זה נבנה ומקודם בגוגל על ידי חברת מדיה גרופ